Kupaći kostimi su od osjetljivog materijala pa njihovo pranje i sušenje zahtjeva poseban tretman za razliku od donjeg rublja i druge odjeće. Obratite pozornost na upute za pranje i vrijeme sušenja kako bi vaš kupaći trajao te dobro izgledao što duže, a njegova boja ostala postojana.
Perite ga ručno
Nakon kupanja isperite kupaći kostim barem običnom vodom, jer sol može oštetiti tkaninu. Kupaće kostime nije dobro prati u mašini. Perite ih ručno. Najbolje je napuniti kantu vode s malo blagog deterdženta za osjetljive tkanine i ostaviti ga da se namoči. Potom ga dobro isperite čistom vodom.
Ne sušite ga dugo na suncu
Većina ljudi kupaći kostim stavlja sušiti na sunce, no to i nije najbolja opcija. UV zrake od sunca mogu oštetiti tkaninu te izblijedjeti boju. Najbolje je da kupaći kostim stavite na stalak ili ga položite na ručnik u hladu. Za sušenje bitnija je cirkulacija zraka od sunčeve topline.
Na odmor ponesite barem dva kostima
Ako idete na odmor, ponesite barem dva para kupaćeg kostima. Osim što po vaše zdravlje nije dobro sjediti u mokrom kupaćem kostimu, moći ćete bez brige jedan temeljito oprati, dok drugi nosite. Ne zauzimaju puno prostora u prtljagi i biti ćete sigurniji.
Oprezno s kremama za sunčanje
Prilikom nanošenja kreme za sunčanje prvo namažite područja oko kupaćeg kostima. Pazite da ne uzmete previše kreme koja može završiti na njemu i zaprljati ga. Iako se neke vrste krema lako ispiru, neke ostavljaju trajne mrlje. Najbolje je da birate faktore koji ne prljaju odjeću.
Pametno birajte
Ako želite da vam kupaći traje što dulje i da vam kasnije ne djeluje staromodno ili da postane pretijesan, birajte klasične modele. To su najčešće bikiniji na vezanje. S njima ne možete pogriješiti, savjetuje Yahoo Lifestyle.