Planirate li svadbu sa ženom ili čovjekom “svojeg života”, a između vas i njezine/njegove majke postoji svojevrsna napetost, nastojte ju riješiti bez partnerova uplitanja, savjetuju stručnjaci. To je njezin i vaš problem, nikako partnerov. Umiješate li ga u situaciju, mogli biste samo pogoršati stvari - ljudi uglavnom ne vole slušati pritužbe na roditelje. Budući da je partner poznaje puno bolje od vas, ne ustručavajte se pitati ga/je za savjet. Najvažniji je razgovor. Pozovite svekrvu ili punicu na ručak ili na popodnevno druženje u gradu. Recite joj koliko vam znači njezin sin/kći i komplimentirajte njezin odgoj. Postoji li doista problem, pokušajte saznati o čemu je zapravo riječ. Ako ima loša iskustva s drugom snahom (zetom), recite joj kako vi želite da bude dio vašeg i partnerova života te da bi vas obradovala njezina nazočnost u važnim životnim situacijama. Svakako će joj biti drago povedete li je s partnerom povremeno na izlet, u kazalište ili restoran. Odaberite mjesto koje je posebno drago njoj ili vašem partneru. Uvidi li da i vi uživate u stvarima koje njega vesele, shvatit će da vam je stalo do njegove sreće i da ćete se truditi oko ostvarenja sretnog i uspješnog braka.
Nastojte što češće zajednički provoditi i slaviti blagdane, rođendane i druge posebne prigode, no povremeno je, također, bez posebnog povoda nazovite ili posjetite. Nakon što u vaš život dođu djeca, stavite joj do znanja da je prekrasna baka (naravno, ako ona to doista jest), naglašavaju stručnjaci.
>> Neke se žene teže otvaraju ili zbližavaju s drugima. Možda je takva i vaša svekrva/punica. Važno je imati na umu da se niti jedna veza ne izgrađuje tijekom noći, pa tako ni ova. I oko nje se treba potruditi.
>> Poslijepodne u zajedničkom društvu sigurno vas neće učiniti najboljim prijateljima/prijateljicama.
Partnerova majka gotovo sigurno želi znati tko ste vi zapravo i voljela bi vas bolje upoznati.