Što radi plavuša na listu papira? Vozi A4, takve i ostale viceve o blentavim plavušama izmislili su muškarci, a šaleći se, pokušavaju izliječiti strah jer se boje njihove seksualnosti, pokazuje istraživanje (dviju brineta) sa židovskog sveučilišta u Jeruzalemu. Vrijeme Afrodite, Zlatokose i heroina iz europskih bajki je prošlo, a plavuše moderne filmske industrije najčešće simboliziraju “slobodne” djevojke, zbog čega stereotip i dalje živi. Slavni hollywoodski primjeri poput Marilyn Monroe, Jean Harlow i Jayne Mansfield dodatno su potaknuli famu o luckastim plavušama koja je pokorila svijet. No britanski znanstvenici tvrde da će se plavuše ipak najslađe smijati jer studija pokazuje da su samopouzdanije. Zbog pozornosti koju privlače plavuše se smatraju privlačnijima i odlučnijima od tamnokosih prijateljica, a pokazuju i iznimne sposobnosti u poslovnom svijetu - savršen primjer je Ivana Trump ili Dolly Parton čija popularnost ne jenjava.
- Ne smetaju mi vicevi o plavušama zato što znam da nisam glupa i znam da nisam plava - objasnila je Dolly.
Alfred Hitchcock nerijetko je u svojim filmovima angažirao plavuše smatrajući kako će publika u njih najmanje posumnjati i shvatiti da su glavne negativke - tako je i nastao izraz “Hitchcockova plavuša”. Njemački znanstvenici pribojavaju se da bi za 200 godina plavuše mogle ući u legendu. Izumirući recesivni gen smanjit će svjetlokosu populaciju.
Finska ima najviše svjetlokosih po broju stanovnika pa ne čudi što su tamo vicevi o plavušama poznatiji od Nokije. No šale su se poput epidemije proširile po cijelom svijetu i doprle do dijelova gdje je većina stanovništva tamne kose. Na internetskim portalima u Kini, Brazilu i Japanu svakodnevno niču novi vicevi - iako su plavuše vrlo rijetke.
Zašto gura majicu u rezervoar? jer na njoj piše Diesel.
Plavuša plače na obali i stariji gospodin je pita: “reci, barbi, što te muči”. “Nisam ja Barbie”.
Što kaže plavuša kad je pitaju radi li joj žmigavac?
- radi, ne radi, radi, ne radi.