To je to što me zanima!

Mlijeko i pašteta sigurno putuju na ljetovanje

Hranu, ali i kozmetiku osjetljive ambalaže zapakirajte odvojeno kako biste izbjegli oštećenja, ali i curenje po odjeći i ostatku prtljage
Vidi originalni članak

Odlazak na ljetovanje sa zalihom hrane u prtljažniku često završi bacanjem velike količine pokvarenih namirnica. Iako su cijene u ljetovalištima nešto više od prosjeka, osnovne namirnice poput tjestenine, brašna, soli i ulja uglavnom su iste kao u šoping centrima većih gradova. No kemijsko čišćenje prtljažnika nakon razlijevanja ulja ili soka od rajčice neusporedivo je skuplje. Suhomesnate proizvode i konzerviranu hranu poput pašteta, narezaka i gulaša ipak ćete platiti više pa ih ponesite sa sobom. Pritom birajte čvrstu ambalažu koja će “podnijeti” dugo putovanje.
Polutvrdi i tvrdi hermetički zatvoreni sirevi su “sigurni”, kao i ribani parmezan u vrećici te dvopek i suhi keksi, kaže nutricionistica Sandra Marić. Jaja, majoneza i maslac neće “izdržati” visoke temperature na cesti.
>>>Hranu, ali i kozmetiku osjetljive ambalaže zapakirajte odvojeno kako biste izbjegli oštećenja, ali i curenje po odjeći i ostatku prtljage. Izdvojite je u kartonsku kutiju te složite povrh prtljažnika. Da biste spriječili “otapanje” pašteta i narezaka, pohranite ih u prijenosni hladnjak ili torbu s predviđenim ulošcima za led ili smrznutu vodu. Polutrajne i trajne proizvode životinjskog podrijetla zamrznite.
>>>Hrana u čvrstoj staklenoj i kartonskoj ambalaži je “sigurna”. Ako je pravilno zapakirana, neće se ni razliti ni pokvariti
>>>Namirnice neobičnog mirisa ili izgleda, ali i one iz oštećene ambalaže, bacite odmah nakon dolaska na odredište



Idi na 24sata

Komentari 0

Komentiraj...
Vidi sve komentare