Miris cimeta možda će vas podsjetiti na Božić i kolače, međutim on je idealan saveznik u vrtu. Još u davnim vremenima cimet su u Egiptu koristili za mumificiranje leševa, a arapski doktori su ga također koristili za zacjeljivanje rana i uklanjanje plijesni. Danas se ovaj ljekoviti začin uspješno koristi i u vrtu.
POGLEDAJTE VIDEO: Ksenija Urličić ima na stotine ruža u vrtu
Uništava gljivice
Ako su vam biljke prekrivene gljivicama, pospite ih mljevenim cimetom i one će nestati. Ako se pored biljaka, na zemlji, pojavio bijeli premaz, pospite ga cimetom i lagano izmiješajte. Ovo će spriječiti da se gljivice razmnožavaju.
Zacjeljuje rane
Ako ste prilikom rada u vrtu slučajno oštetili zdrave biljke što prije ih pospite mljevenim cimetom - začin će brzo regenerirati oštećena mjesta.
Poboljšava sadnice
Ako sadnicu posipate cimetom neposredno prije stavljanja u zemlju, biljka će se brže ukorijeniti i ljepše će rasti i razvijati se. Kako biste bili sigurni da mlade biljke nisu napadnute bolestima, pripremite organsko sredstvo s cimetom protiv gljivica. Stavite dva izmrvljena aspirina u pola litra vode i dodajte jednu žlicu cimeta. Pomiješati i ostaviti da stoji dvanaest sati. Nakon toga procijedite u posudu. Ovom mješavinom vlažite reznice dva sata i potom ih posadite.
Mravi ne vole cimet
Volimo miris cimeta, ali insekti ga ne vole. Dakle, ako vaše biljke napadnu mravi ili se oko njih skuplja puno komaraca, bacite prstohvat cimeta - "gosti" će brzo izaći iz vrta.