Olovka za usne neizostavan je alat za lijepo definirane usne, no kod odabira prave nijanse treba uzeti u obzir boju usana. Olovka treba biti tek nijansu tamnija od boje usana jer što je tamnija to će izgledati neprirodnije. Najbolji izbor su neutralne nijanse i boje mesa te kremaste i mineralne formule koje su nježne za usne, piše Beauty News NYC.
Okrugli vrh za prirodan izgled
Usne treba obrubiti olovkom s okruglim vrhom zato što stvaraju mekši izgled, dok je s vrlo zašiljenima mogućnost za pogreške veća. To je osobito izraženo kod tamnih ruževa kod kojih se i najsitnije nepravilnosti jače vide nego kod svjetlijih tonova.
Najbolje je šiljiti olovku i potom nekoliko puta prijeći po ruci dok vrh malo ne omekša.
Prozirne olovke spriječit će curenje ruža
Olovku se nanosi od sredine usana prema kutevima, ali pritom treba pripaziti da ne pretjerate i pratiti prirodnu liniju usana. Za one manje vješte postoje tzv. anti-olovke za usne ili prozirne olovke koje ne ostavljaju vidljivi trag, ali sprječavaju ruž da iscuri i daju usnama pravilan oblik.
Olovka za usne "glumi" ruž
Prednost olovke za usne jest u tome što može zamijeniti ruž. Njome se jednostavno mogu popuniti usne, a mat premaz traje dulje nego ruž za usne.
- Najveća greška koje žene rade prilikom nanošenja olovke jest što je ne utapkaju na usne, pa je obrub previše vidljiv. Olovka se treba stopiti s usnama, a ako je nanesete na ostatak usana i nadopunite ruž, sve greške će se slabije vidjeti. Tako ako se ruž tijekom večeri izbriše, makeup će i dalje izgledati odlično - savjetuje američka vizažistica Pauline Youngblood.
Crveni ruž bira se prema boji očiju: Pronađite svoju nijansu