Priprema kože za korektor je ključna, ona mora biti dobro nahranjena i hidratizirana, kako se ne bi brzo osušila. Korektor je uglavnom lagana podloga koja prekriva podočnjake, no tu su i oni teži, koji znaju ući u bore i tanke linije.
Ako je težak, korektor će dodatno naglasiti bore, iako će ujednačiti ton kože oko očiju.
POGLEDAJTE VIDEO: Kako ujednačiti ton i smanjiti pojavu hiperpigmentacije
- Serumi i kreme za oko očiju pripremaju to područje za korektor koji se nanosi u tankom sloju. Korektor stavljajte nakon tekućeg pudera, a i njega možete aplicirati na to područje, kako bi ton bio ujednačen - savjetuje vizažist slavnih Vincent Oquendo.
Za bolju postojanost korektora, naročito prije snimanja ili važnih događanja, svojim slavnim klijenticama savjetuje i piling prije šminkanja, kako bi koža bila svježa.
- U principu ne trebate toliko korektora koliko mislite da trebate, jer previše se osmah vidi - ističe vizažist Nick Barose.
Ključna je i nijansa, odnosno znati pod-ton kože, kako korektor ne bi dodatno isticao to područje i djelovao umjetno.
- Ako imate topliji ton kože, predlažem žućkasti ili narančasti ton korektora, dok hladniji tonovi biraju one s nijansama ružičaste - savjetuje Barose.
Nije nužno prekriti čitavo područje podočnjaka, samo tamo gdje je potrebno.
- Kritična su obično unutarnja trećina podočnjaka i vanjski dio oka. Idealno je koristiti četkicu, a onda finiširati aplikaciju korektora prstima. Ne zaboravite zahvatiti i bočni dio nosa, pored očiju, kako biste ujednačili nijansu - ističe vizažistica Romy Soleimani za Vogue.