Izbjeljivač treba izbjegavati u čišćenju drvenih površina. Bilo da je riječ o blagovaonskom stolu ili drvenom podu, drvo će apsorbirati bilo koji izbjeljivač zbog svoje porozne prirode.
POGLEDAJTE VIDEO:
Za njihovo čišćenje najbolje je koristiti samo sredstva koja su i namijenjena takvim površinama. Izbjeljivač se također ne smije koristiti ni na plohama od nehrđajućeg čelika jer je korozivan za metal i može izjedati površine. Koristite sredstvo za čišćenje metala ili pak sredstvo za poliranje površina.
Još jedno područje koje biste trebali izbjegavati su granitne ili mramorne ploče. Iako se čine čvrste, kamene su površine porozne gotovo kao i drvo, pa ih izbjeljivač može trajno oštetiti i 'zamrljati' kamen, zbog čega će izgubiti svoju boju i sjaj. Na njima umjesto izbjeljivača koristite univerzalno sredstvo za čišćenje kućanstva ili ono koje preporučuje proizvođač.
Nemojte koristiti izbjeljivač ni na bilo čemu što kućni ljubimac može lizati jer je i malo tog sredstva kad dođe u usta potencijalno opasno po život. Isto vrijedi i za dječje igračke koje je najbolje oprati sapunom i toplom vodom ili u perilici.
Također, ne čistite ni ekrane mobitela. Izbjeljivač može oštetiti zaštitni premaz ekrana ili čak pokvariti uređaj ako uđe kroz neki otvor.
Izbjegavajte i korištenje izbjeljivača u sredstvima za čišćenje koja sami napravite jer pomiješan s amonijakom, octom ili medicinskim alkoholom može proizvesti otrovne pare, prenosi The Sun.
POGLEDAJTE VIDEO: PRVA EPIZODA 'DOMA IZ BAJKE'