Niz je razloga zašto nema smisla ili čak škodi kosi kraćenje vrhova i bojanje prije odlaska na more. Višednevni boravak na suncu omogućava nam da uživamo u preplanuloj koži, no kosu može dubinski isušiti.
POGLEDAJTE VIDEO:
Izloženost suncu i soli
Ultraljubičaste (UV) zrake sunca mogu biti vrlo štetne za kosu, posebno ako je svježe obojana ili šišana. Obojena kosa je često poroznija i osjetljivija na UV zrake, što može rezultirati bržim izbljeđivanjem boje i oštećenjem strukture vlasi. Isto tako, boja vam neće ostati onakva kakva je bila kad ste izašli iz salona.
Sol u morskoj vodi dodatno isušuje kosu i može uzrokovati njezino pucanje. Svježe obojana ili šišana kosa je osjetljivija i sklonija oštećenjima od soli, što može rezultirati suhoćom, lomljenjem i gubitkom sjaja.
Kemikalije i klor uništavaju protein u lasima
Boje za kosu sadrže kemikalije koje mogu oslabiti strukturu kose. Kombinacija tih kemikalija s morskom soli i UV zrakama može dodatno oštetiti kosu.
Ako planirate ići na bazene tijekom odmora, klor u vodi može reagirati s kemikalijama iz boje za kosu, uzrokujući promjenu boje i dodatno oštećenje kose.
Dužu kosu možete zavezati
Šišanje neposredno prije odlaska na more može rezultirati frizurom koja će brzo izgubiti oblik zbog izloženosti vlazi, soli i vjetru. Također, kraća kosa može biti teža za održavanje na moru.
Dužu kosu uvijek možete zavezati u neurednu punđu, koja je mnogima omiljena ljetna frizura.