Sljedeću stranicu u povijesti mode traper jakna okreće 1962. godine, kad ista kompanija Levis Strauss & Co. predlaže kreaciju s džepovima i drukerima na orukavlju, naziva Type III. Uz nju bio je slogan - jakna nad jaknama. Postala je nezamjenjivi dio uniforme za vozače kamiona.
Traper jakna s godinama je postala omiljeni odjevni predmet buntovnika kao što su James Dean te glazbenika poput Johna Lennona i Elvisa Priestleyja.
Cure su se tijekom 50-ih i 60-ih furale na trend Teddy, a dio njihovog outfita bio je i jeans, u kombinaciji s prepoznatljivim velikim kosama i maramom oko vrata. I 70-e su bile procvat za traper jaknu, pošto su hipiji obožavali sve s predznakom - casual.
Nosio ju je u slobodno vrijeme i Steve McQueen, legendarni glumac, a njegova omiljena verzija je imala kožnatu kragnu.
Debbie Harry tijekom sedamdesetih na nastupima je stilizirala jeans od glave do pete.
I Madonna je imala svoju omiljenu verziju - tijekom osamdesetih birala je cool komade, među kojima se našla i ofucana jakna kolažnog motiva.
Pjevačica Cher kao ikona western stila, pojačala je svoj styling remenom s metalnim detaljima.
Podstavljena krznom, jakna je dobila i zimsku varijantu, za one koji se ne žele odreći ležernog stila ni na minusima.
Danas je ovaj odjevni predmet i dalje sveprisutan u kolekcijama, a zvijezda street-style scene je jakna kolažnog stila i kratkog kroja.
Raznoliki dizajn uključuje detalje poput traka inspiriranih korzet vezanjem.
U dućanima se mogu pronaći naljepnice za traper koje je lako aplicirati glačalom te osmisliti vlastitu varijantu.
Kakva god bila, traper jakna danas je jedan od onih komada koje vrijedi čuvati. Uspješno se izdiže iznad trendova i simbolizira vječitu želju za casual odijevanjem.
POGLEDAJTE VIDEO SERIJAL 'ZENZACIJA' S IVANOM ŠARIĆEM: