Pored tradicionalnog ureda dom se može činiti kao neprikladno mjesto za rad. Loše svjetlo, neudoban stolac i slaba internetska veza doista mogu omesti vašu produktivnost. Sporoj mreži razlog može biti i cjelodnevno spajanje drugih uređaja ako i ostali ukućani rade od doma.
POGLEDAJTE VIDEO: Pazite na internetske prevare
1. Premjestite ruter
Wi-Fi signal kvalitetniji je ako je postavljen horizontalno od rutera. Zato ga je bolje postaviti na katu kuće na kojem radite. Ruter postavite na centralno mjestu u domu, poput hodnika kako bi ravnomjerno slao signale. Bolje ga je staviti na policu nego u ormar jer što je više prepreka poput vrata i zidova, signal će biti lošiji.
2. Uređaj spojite na mrežni kabel
Uz sve napretke bežične tehnologije, direktno spajanje uređaja s mrežnim kablom poboljšat će mrežu jer su žice uvijek brze i pouzdane. S druge strane, vaš uređaj više nije opterećenje za bežičnu Wi-Fi mrežu koju koriste drugi ukućani.
3. Nabavite pojačalo signala
Ponekad nije problem u lošem internetu već u slabom signalu u jednom dijelu kuće. Za 'mrtvu zonu' koja je udaljena od rutera te je dijeli nekoliko zidova, najbolje je postaviti pojačivač Wi-Fi signala. Ako je više problematičnih zona u domu koje ne hvataju signal, onda je najbolje da razmislite o novom ruteru.
4. Koristite Wi-Fi pristupnu točku
Gotovo svaki pametni telefon nudi mogućnost pristupne točke i dijeljenja Wi-Fi veze. To će vam dobro doći ako u nekom trenutku ostanete bez interneta, a trebate završiti posao. U tom slučaju ipak pripazite na potrošnju interneta.
5. Izaberite paket s bržim internetom
Ako se vaše kućanstvo proširilo i imate više uređaja nego prije nekoliko godina možda vam je potreban novi ruter i drugačiji internet paket, piše The New York Times.