Pranje rublja i sušenje mogu biti ekonomičniji. Rublje možete oprati i toplom umjesto vrućom vodom. Deterdžent može ukloniti mrlje i na nižim temperaturama, osobito ako rublje nije veoma prljavo. No ako perete donje rublje, ipak je minimalna granica 60 stupnjeva. Ako je rublje vrlo prljavo, također povisite temperaturu.
POGLEDAJTE VIDEO:
Također, ne treba pretjerivati niti s deterdžentom. Jedna od najčešćih grešaka koju rade potrošači jest korištenje previše deterdženta, čime se opet dio novca baca. Ali krivica najčešće ide na proizvođače, koji sugeriraju korištenje dozera i čepova za doziranje. Nažalost, većina čepova namjerno je oblikovana tako da trošite previše deterdženta. Najčešće je mjera koja je iscrtana na tim čepovima dvostruko veće od potrebne doze. Ako koristite samo polovicu doze – deterdžent će vam trajati dvostruko dulje.
Što se tiče sušenja, pokušajte što češće sušiti na zraku. Tako ćete uštedjeti novac, a ako vam je baš hitno ili je vani ružno vrijeme, pripazite na određene stvari. Nemojte je previše napuniti jer će sušenje trajati dulje. Također, nemojte niti staviti premalo rublja jer je neisplativo. Držite se preporučene kilaže koja je predviđena za vašu sušilicu.
Kad kupujete sušilicu za rublje, dobro je odabrati onu sa senzorom vlage, koji automatski isključuje stroj kad se odjeća osuši. To će uštedjeti energiju i dugoročno novac.
POGLEDAJTE VIDEO: KOJA METODA KUHANJA JAJA JE NAJBOLJA?