Iako su mnogi radnici iscrpljeni radeći u pandemiji, to nije slučaj za većinu šefova tvrtki. Globalno istraživanje, koje je anketiralo više od 31.000 radnika s punim radnim vremenom ili samozaposlenih u različitim područjima u 31 zemlji, uključujući Sjedinjene Države, Kanadu, Brazil, Kinu i Kolumbiju, provedeno je u siječnju, a rezultati su objavljeni nedavno.
POGLEDAJTE VIDEO:
U usporedbi s radnicima koji nemaju ovlasti odlučivanja, oni s ovlastima su izvijestili o jačim odnosima s kolegama i rukovodstvom, većim prihodima i većoj vjerojatnosti da će uzeti sve dane odmora.
Istraživanje pokazuje široku nepovezanost između poslovnih lidera koji napreduju u svojim karijerama i mlađih radnika. Šezdeset posto ispitanika, u dobi od 18 do 25 godina, je reklo da samo preživljavaju ili se muče na poslu.
- Postoji razlika u prihodima između menadžera, posebno viših menadžera i radnika. I to utječe na sve: na njihovu percepciju rada i na ono što je pravedno, u smislu koliko vremena provodite na poslu i izvan i što si možete priuštiti - rekao je Gregory Tall, voditelj radionice za menadžere i dodao da je upoznat s tim da šefovi napreduju radeći na daljinu dok to nije slučaj za većinu radnika.
Iako status quo može funkcionirati za većinu šefova u globalnom istraživanju, gotovo svaki peti radnik je izjavio da njihov poslodavac ne brine o ravnoteži između poslovnog i privatnog života, a većina je rekla da su prezaposleni. Stoga ne čudi što je 41% ispitanika dodalo da će razmisliti o napuštanju sadašnjeg poslodavca.
Tall svim šefovima predlaže da radnike umjesto pitanja 'Kako ste' radije pitaju konkretnija pitanja, poput 'Koji je najveći izazov s kojim se suočavate radeći od kuće?', piše HuffPost