Oko 74 posto roditelja nema pojma čime se njihova djeca bave dok su na računalu, kao ni koje internetske stranice posjećuju, pokazalo je istraživanje softwerske tvrtke McAfee na preko 1300 majki i očeva. Zabrinjavajuće, velik broj djece već s 10. godina provode i do šest sati na dan online, a taj je trend prisutan i kod starijih populacija sve do dobi od 23 godine.
Više od polovice djece smatra kako se roditeljima ne bi svidio sadržaj koji na internetu istražuju, a 85 posto njih u dobi od 10. do 12. godina ima Facebook profil iako to društvena mreža zabranjuje mlađima od 13. Kako bi prikrili svoje internet aktivnosti, četvrtina redoviti briše "povijest pregledavanja" u postavkama, a 17 posto njih trenutno briše poruke ili video isječke koje bi roditelji mogli otkriti, piše Daily Mail.
Više od polovice djece kaže kako bi se na internetu ponašali puno "prikladnije" da ih roditelji provjeravaju, a upravo nedostatak roditeljskog nadzora im omogućava potpunu slobodu na internetu. Unatoč ranjivosti djece na pedofile, seksualne predatore i različite vrste cyber bullyinga, 82 posto djece smatra kako su na Facebooku i drugim stranicama društvenih mreža dobro zaštićeni, pa na njima ostavljaju i osobne podatke, upozoravaju iz tvrtke McAfee.