To je to što me zanima!

Čuvajmo naš okoliš: Kupnja u većim ambalažama je održivija

Mala pakiranja možda zahtijevaju manje energije i sirovina, ali ukupna potrošnja resursa niža je kod većih ambalaža. Često su ekonomičnije i cjenovno
Vidi originalni članak

Ako kupujete jogurt, kupite ga u većoj boci koja je u sustavu povratne naknade. Tako se koristi manje ambalaže po jedinici proizvoda i imamo manje otpada. Mala pakiranja možda zahtijevaju manje energije i sirovina, ali ukupna potrošnja resursa niža je kod većih ambalaža. Često su ekonomičnije i cjenovno.

POGLEDAJTE VIDEO:

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video

Na štetnost plastike ne treba više podsjećati, ali treba uvijek govoriti o alternativnim metodama. Jedna od njih je i staklena ambalaža.

Staklo se ne razgrađuje svaki put kad ga reciklirate. Može se reciklirati u drugu staklenku ili bocu, a da pritom nikad ne smanji njezinu kvalitetu. Također, izrada novog stakla od onog recikliranog smanjuje emisiju CO2 u usporedbi s izradom od nule.

SVJETSKI DAN PČELA Pčela je sve manje, a njihov će nestanak za nas biti poguban

Staklena ambalaža održava hranu i piće dulje svježima. Za razliku od ostalih ambalažnih materijala staklo je inertno i ne treba nikakav kemijski sloj između njega i hrane koju skladištite. 

EKO SAVJET Ne bacajte hranu: Od ostataka uzgojite novo povrće u teglici

Jedna staklena boca može se iznova puniti 30 i više puta i tako zamijeniti 30 komada plastičnih boca. Umjesto namirnica koje dolaze u tubama ili tetrapaka koji se odvaja u plastiku poput pakiranja za pasiranu rajčicu, birajte namirnice u staklenoj ambalaži. Tako možete ponovno upotrijebiti posudu ili reciklirati.

Idi na 24sata

Komentari 0

Komentiraj...
Vidi sve komentare