Jednostavno napunite bočicu s raspršivačem nerazrijeđenim bijelim octom i obilno poprskajte crne mrlje. Octu treba vremena da razbije plijesan, te ga treba ostaviti da odstoji sat vremena. Zatim koristite četku za ribanje i toplu vodu da izribate višak mrlja s prozora i još jednom ga prebrišite.
POGLEDAJTE VIDEO:
- Ne zaboravite uvijek nositi rukavice i masku - rekla je Jade Oliver, stilistica izložbenog prostora.
Otvaranje prozora također može pomoći kod plijesni.
- Koliko god to možda ne željeli, jedan od najboljih načina da izbjegnemo plijesan je ostaviti otvorene prozore nekoliko sati dok ste vani ili u drugoj prostoriji - kaže Jade.
Ako nemate problema s plijesni, ali želite da prozori svjetlucaju, Jade kaže da morate početi brisanjem prašine.
- I iznutra i izvana, prljavština će se nakupljati na prozorima u cijeloj kući. Iako ćete možda prozore pošpricati vrućom vodom i sapunicom, tako će se prašina samo zalijepiti za staklo i jednostavno je pomičete uokolo umjesto da je uklanjate. Upotrijebite krpu za prašinu, a zatim pokušajte nježno usisati nastavkom s čekinjama. Konačno, kako biste ušli u teže kutove i pukotine kao što su uglovi i rubovi, upotrijebite pernatu krpu - objasnila je.
Upotrebom stare krpe, krpe za prašinu ili novina samo ćete razmazati mrlje na staklu, dok će krpa od mikrovlakana obaviti posao. Presavijete je barem jednom kako se ulja s vaše kože ne bi probila kroz materijal i razmazala po staklu, prenosi Metro.