Život u bučnim predjelima kao što je blizina željezničkog ili autobusnog kolodvora i zrakoplovne luke povezuje se s povišenim krvnim tlakom i povećava rizik od srčanog udara, pokazala je studija studija Svjetske zdravstvene organizacije i centra za istraživanje Europske komisije.
|
Foto: Allmoviephoto.com
Velik broj ljudi u bučnim prostorijama poseže za glazbom kako bi zatomili zvukove iz okoline, no to nije najbolja ideja, slažu se stručnjaci. Iako glazba poboljšava raspoloženje i razbuđuje, zbog nje se teško prisjetiti informacija.
|
Foto: Fotolia
Osim što smanjuje produktivnost, buka na radnom mjestu utječe i na položaj sjedenja. Istraživanja su potvrdila da žene koje sjede u prostoru otvorenog tlocrta rjeđe provjere i prilagode stolicu nego one koje rade u mirnijem okruženju. Sjedenje u pogrešnom položaju uzrokuje bolove u leđima i sindrom karpalnog tunela.
|
Foto: Fotolia
Osim buke, na ljudsku psihu negativno djeluju i infrazvukovi koje ljudsko uho jedva čuje. Britanski istraživači pustili su skupini volontera moderne pjesme s tim prizvukom i četvrtina njih se naježila. Ti zvukovi izazivaju anksioznost i osjećaj straha, a dio znanstvenika ih povezuje s kućama duhova. U i
|
Foto: themoviedb.org
Osim što izaziva probleme s učenjem, buka smanjuje produktivnost na poslu, loša je za zdravlje kralježnice i povećava rizik od srčanog udara te povišenog tlaka
Nitko nevoli buku,al činjenica je da je ljudski Mozak toliko jak i neograničen uređaj da ne postoji ta buka koja mu može smanjiti produktivnost,sve se može kad se hoće,vjerujte ;)
vuco_1
19.01.2014.
Prejako mi je ovo... Hahah... Napišeš novinaru da se ne kaže anksioznost već tjeskoba i dobiješ opomenu ^^
Vrlo smo profesionalni
Babaluji x
18.01.2014.
buka i meni smeta jedino ju moram trpjeti na poslu , al inače živim tamo gdje nema buke ,,,,:))