Australci su poznati po svom specifičnom naglasku, puno slova "gutaju" i spajaju riječi kao da im se ne da govoriti, ali to više nije samo pretpostavka, već ima temelje u povijesti. Najraniji britanski doseljenici na australsko područje bili su stalno pijani, zbog čega su iskrivljavali govor, koji je bio ništa drugo no verbalni "mamurluk" i to se ustalilo do danas, zaključak je stručnjaka za komunikacije sa Sveučilišta u Melbourneu.
Ovo najnovije saznanje došlo je kao šlag na tortu poznatoj činjenici da je suvremena Australija na zlom glasu zbog svojih kaznionica za kriminalce iz cijeloga svijeta, piše Daily Mail .
- Prosječni Australac upotrebljava tek dvije trećine svoga govornog aparata, dok preostala trećina kao da je stalno na godišnjem odmoru i to je razlog zašto australski govor djeluje toliko lijeno - objašnjava australski akademik Dean Frenkel.
Poslušajte kako to zvuči u videu:
Prijašnje teorije ukazivale su na to da je australski naglasak vjeran prikaz britanskoga govora iz 18. i 19. stoljeća, dok je američki govor britanskih doseljenika iz 17. stoljeća.
Winston Churchill opisao je australski naglasak kao najbrutalniji oblik zlostavljanja materinskog (engleskog) jezika.