1. Zakopčajte majice patentnim zatvaračem
Zakopčajte majice prije nego što ih stavite u sušilicu kako se patentni zatvarači ne bi 'iskrivili'. Štoviše, tijekom sušenja nemojte koristiti visoke temperature jer se tkanina može skupiti, a patentni zatvarači će postati valoviti.
POGLEDAJTE VIDEO:
2. Koristite vunene kuglice za sušenje
Vunene kuglice namijenjene su sušilici kako bi rublje bilo pahuljasto i mekše. Mogu se višekratno upotrijebiti što ih čini puno boljom varijantom od ostalih skupljih proizvoda kupljenih u trgovini. Nema otrovnih kemikalija i mirisa, ako ste alergični ili osjetljivi na njih, a možete dodati omiljeno eterično ulje ako želite da rublje ipak miriše.
3. Očistite glavu tuša
Čini vam se da je mlaz tuša slabiji nego prije - možda imate tvrdu vodu. Koristite četkicu za zube namočenu u bijeli ocat da izribate mlaznice. Nakon toga obrišite ih i uključite na maksimum kako biste izvukli nakupine.
4. Dezinficirajte cipele ako smrde
Ako vaše cipele imaju neugodan miris, možete pokušati raspršiti sredstvo za dezinfekciju unutar cipele kako biste eliminirali bakterije koje uzrokuju miris. Dezodorans bi također mogao djelovati, ali on će prikriti miris, a neće ukloniti uzrok.
5. Koristite vodikov peroksid za čišćenje bijelih tenisica
Neke se tenisice ne mogu prati u perilici rublja, a uvijek je dobro provjeriti upute za održavanje. Ako se ne preporučuje pranje u perilici, može biti pravi izazov riješiti se mrlja, ali umakanje meke četke u vodikov peroksid i ribanje trebalo bi pomoći. A ako imate kožne cipele, dobro će vam poslužiti soda bikarbona.
6. Nemojte koristiti mokre rukavice za pećnicu
Voda prenosi toplinu brže od suhe tkanine. Dakle, ako ikada smočite rukavicu za pećnicu, nemojte je koristiti za vađenje bilo čega iz pećnice jer biste se mogli opeći.
7. Koristite svjetiljku da pronađete male krhotine stakla ako ste nešto razbili
Ako čistite razbijeno staklo s poda, bilo bi dobro prigušiti svjetla i držati svjetiljku paralelno s podom - učinit će male krhotine vidljivima, a koje biste možda propustili.
8. Istresite ručnike prije nego što ih stavite u sušilicu
Istresite ručnike nakon što ih operete, a prije nego ih ubacite u sušilicu. Ako to učinite, bolje će se osušiti i biti pahuljasti. Također, nemojte glačati frotirne ručnike, jer tako lošije upijaju tekućinu.
9. Redovito provjeravajte ima li plijesni u područjima u koja inače ne zalazite
Obavezno provjerite ima li plijesni u onim dijelovima kuće u koje ne idete redovito, jer ona može samo rasti, zbog vlage u zraku i na gotovo svakoj površini. Ako ste ju uočili, nemojte je pokušavati očistiti na način na koji biste tretirali prašinu - plijesan će se vrlo brzo vratiti.