Kreativno, stvari izgledaju puno lošije - čak i Marion Cotillard i Michael Fassbender nisu bili dovoljni da "Assassin's Creed" dobije barem pristojan filma. Jedan od najvažnijih razloga neuvjerljivosti filmova snimljenih prema igrama su kompleksne priče, zahtjevne za prebacivanje na film. Projekti nastali prema računalnim igrama često ostaju na ničijoj zemlji - obožavateljima igara upoznatim s radnjom i likovima filmovi su nedorečeni i nepotpuni dok oni koji nisu tematiku ranije upoznali ostaju zbunjeni. Ipak, igre idu dalje - novi pokušaj je uskrsnuće najpoznatijeg i najpopularnije ženske junakinje Lare Croft.
Ovogodišnji "Tomb Raider" nije prva ekranizacija popularne igre. Kostim Lare Croft 2001 godine obukla je Angelina Jolie. Rezultat je bio slabašan film koji je u prvi plan stavio nikada atraktivniju Angelinu Jolie. Kaotična priča potpuno je u drugi plan bacila bilo kakvu zanimljiviju karakterizaciju likova iako su sporedne uloge tumačili Jon Voight (glumio Larinog oca, inače otac Angeline Jolie i Daniel James Bond Craig). Dvije godine kasnije snimljen je i nastavak i činilo se da je Tomb Raider, barem kada je Hollywood u pitanju, arhiviran. No ove godine Lara Croft je ponovo u akciji.
Izbor Alicije Vikander za ulogu glavne junakinje pokazuje da se novi "Tomb Raider" želi odmaknuti od prethodnih filmova. Vikander je glumački superiornija Jolie, ali ovo je prvi akcijski izazov glavne glumice. Ona je drugačija Lara Croft - mlađahna s više glumačke energije, emocije lika - manje igranja na kartu fizičkog izgleda i seksepila glavne junakinje.
Lara Croft nastala u interpretaciji Alicije Vikander životniji je i gledatelju bliži lik u odnosu na prethodnicu. Junakinja koja osim luka i strijele te borilačkih vještina koristi mozak,inteligenciju.
Lara Croft se vratila. Unatoč manama "Tomb Raider" dobar je početak novog filmskog poglavlja o poznatoj junakinji. Film koji gledatelju donosi žanr kojeg kronično nedostaje u kino dvoranama (pustolovinu) i vrlo dobro izdanje Alicije Vikander te asistenata Dominica Westa i Waltona Gogginsa.
Izvorni tekst pročitajte ovdje.
O autoru:
Moje ime je Tihomir Polančec. Rođen u Zagrebu, radio sve i svašta, ali film je uvijek ostao moja najvažnija sporedna stvar na svijetu. Jednoga dana odlučio sam dugogodišnje filmofilsko i videotekarsko iskustvo prenijeti na blog i tako je nastao Goodtalking. Iz bloga (trenutno se na blogu nalazi više od 500 recenzija i najava) nastale su Facebook stranica i Facebook grupa koje prati tisuće filmofila i serijofila svih generacija.