- U Rusiji je Babuška tradicionalni božićni lik koji dijeli darove djeci. Njezino ime u prijevodu znači baka,a legenda govori da je odbila posjetiti Isusa sa mudracem zbog hladnog vremena. Međutim, požalila je i krenula za njim sa punom košarom darova. Nikad nije pronašla Isusa, stoga posjećuje svaku kuću i dobroj djeci ostavlja igračke. Vjeruju da ih daruje i Sjeguroška ili Snježna žena te Djed Božićnjak kojeg nazivaju Tatica Mraz, njega ne prate sobovi već djevojčica (pahuljica) i dječak (Nova godina). Toga dana djeca jedu crni kruh koji se nalazi u obješenim čarapama, recitiraju stihove i pjevaju božićne pjesme.
- Britanci za Božić tradicionalno uživaju u purici i božićnom pudingu te torticama od prhkoga tijesta punjenima suhim voćem, a od njih potječe običaj da se poljube oni koji se zateknu zajedno ispod grančice imele.
- U Australiji Božić se slavi usred ljeta, na više od 30 Celzijevih stupnjeva. Božićne večere u često se održavaju na plaži ili kao piknik, ukoliko ostaju doma vesele se uz bazen ili igrajući kriket. Jedu se tradicionalna jela: purica, šunka, svinjetina, pita od mljevenog mesa, puding od šljiva. U zlatno doba Australije u puding se stavljao maleni grumen zlata, danas puding također sadrži iznenađenje ali ne zlatno.
- U Francuskoj se za Božić sprema čokoladna biskvit-rolada u obliku debla te se smješta pod bor, a djeca na Badnjak lašte svoje cipelice i ostavljaju ih pokraj kamina. Ujutro ih tu dočekaju pokloni.
- U Italiji, na Badnjak, nakon zalaska sunca, pucanj iz topa na Castel S. Angelo u Rimu označava početak blagdana. U 21 sat u crkvama započinje sveta misa. Nakon mise pristupa se blagdanskoj večeri u krugu obitelji. Zanimljivo je da se ponegdje u Italiji pokloni dijele na Sveta tri kralja.
U Indiji kršćani ukrašavaju drva banane ili manga. Kao ukrase koriste i male uljne lampe koje stavljaju na krovove i zidove svojih kuća, te crveno cvijeće (božićna zvijezda) kojima ukrašavaju crkve. Daruju članove obitelji, a siromašnim ljudima daju napojnicu.
- U Španjolskoj poklone donose tri kralja, los Reyes Magos.
- U Švedskoj slavlje započinje 24. prosinca ujutro, kada se tradicionalno doručkuje kaša od riže s cimetom. Božićni ručak je i kod njih obilan, a nakon njega slijedi posjet Djeda Božićnjaka i dijeljenje poklona. Kad se pokloni podijele, svi prisutni se uhvate za ruke i pjevajući igraju kolo oko bora!
- U Japanu se slavi Božić po uzoru na zapadne zemlje, premda nisu kršćanska zemlja. Važniji blagdan od Božića jest Nova godina, a razlog za božićno slavlje jest službeni nacionalni praznik zbog rođendana cara Akihita, 23. prosinca.
- U Meksiku ljudi idu od vrata do vrata čestitajući (poput onih koji su posjetili malog Isusa), a katkad se čestitare pozove unutar domova gdje sudjeluju u razbijanju jedne vrste šarene piñate ispunjene slatkišima