Reprezentativci su proteklog tjedna otputovali na Svjetsko rukometno prvenstvo u Kataru koje se održava tijekom siječnja i veljače. Naslov prvaka brani Španjolska.
U Katar je otputovalo ukupno 16 hrvatskih igrača, predvođenih trenerom i bivšim rukometašem Slavkom Golužom. Hrvatska igra u skupini B, a snage će odmjeriti s BiH, Makedonijom, Austrijom, Tunisom i Iranom.
Hrvatska ima puno medalja
Hrvatski rukomet okrunjen je brojnim medaljama sa svjetskih i europskih natjecanja te Olimpijskih igara.
Naša rukometna reprezentacija ima dva zlata sa Olimpijskih igara 1996. i 2004. godine. tri srebra i zlato sa svjetskih prvenstava te dva srebra i dvije bronce sa europskih natjecanja
Igra se na terenu 40 puta 20 metara
Rukomet je ekipni sport u kojem se natječu dvije momčadi koji imaju po sedam igrača. Osnovni cilj je loptom pogoditi prostor gola. Igra se na rukometnom terenu koji dug 40 i širok 20 metara, a sastoji se od polja za igru i dva prostora vratara. Tereni su uglavnom u natkrivenim prostorima ili dvoranama, a podloga je najčešće bio drveni parket. Danas se koriste umjetni materijali od tvrde gume. Postoje i vanjski tereni koji su od betona ili asfalta, ali se ne koriste za natjecanja zbog opasnosti od padova i ozljeda igrača.
Na suprotnim stranama terena, i to na na kraćim stranicama, nalazi se po jedan gol, koji je 2 metra visok i 3 metra širok. U golu je razapeta mreža. Ispred svakog gola je polukružni prostor, na prosječnoj udaljenosti 6 metara od gola, označen punom linijom. U taj prostor nitko osim golmana nema pravo ulaska. Na 9 metara od gola je isprekidana polukružna linija tzv. deveterac. Na 7 metara od gola nalazi se kratka ravna crta koja označava mjesto izvođenja kaznenog udarca, tzv. sedmerca.
Igra se rukometnom loptom koja mora biti okrugla te izrađena od kože ili umjetnog materijala, ali ne smije biti sjajna ili skliska.