To je to što me zanima!

Čudovište iz Loch Nesa izronilo drugi put u 11 dana? 'Vidio sam crno-zelenu grbu na površini'

Čudovište Nessie - koje je prvi put navodno viđeno u 6. stoljeću prije Krista, ponovo je viđeno u jezeru Loch Ness. Čak osmi put ove godine
Vidi originalni članak

Umirovljenik Colin Veacock (55) je gledao prema Loch Nessu kad je primjetio nešto u jezeru.

On tvrdi da je uočio njenu grbu te da se je jebila na površini vode. Čudovište je vidio 30. srpnja, samo 11 dana nakon što ga je netko drugi zadnji put vidio, a to je već osmi put ove godine.

Muškarac i njegova kći su rekli da su 19. srpnja vidjeli neidentificirano kretanje u jezeru. Hodali su uz brdo iznad Fort Augustusa, sela na jugozapadnom kraju Loch Nessa, i uočili ga oko 15.20 sati, piše Mirror.

- Rekli su da je brod za krstarenje prošao 20 -ak minuta ranije, ali da u vrijeme viđenja nije bilo aktivnosti na brodu - rekao je Garry Campbell koji prati sve novosti vezane uz stvorenje iz jezera u Škotskoj.

Tinejdžer iz Cambridgea je 2. lipnja vidio na dvije sekunde neidentificirano stvorenje u zaljevu Urquhart blizu kultnog dvorca na jezeru. Rekao je da se pojavila grba koja je zgledala kao oklop od kornjače, crne boje sa zelenim nijansama

Svih ostalih šest viđenja ove godine bilo je uz web kameru Loch -a. Čudovište je prošle godine viđeno čak 13 puta.

Znanstveno istraživanje

Nizozemski znanstvenik Neil Gemmel objavio je 2019. da je nakon pomnog i višegodišnjeg istraživanja došao do zaključka da bi čudovište iz Loch Nessa moglo biti divovska jegulja, pisao je BBC.

Genetičar Gemmel sa sveučilišta Otago u Dunedinu analizirao je i sekvencirao DNK iz 250 uzoraka vode pokupljene u dubinama škotskog jezera.

Rezultati su doveli Gemmela i njegov tim do toga da odbace ideju o preživjelom gmazu iz doba dinosaura.

ZATVARA SE MUZEJ O NESSIE 'Ako Nessie može izbjegavati socijalni kontakt, možemo i mi'

Čudovište Nessie - koje je prvi put navodno viđeno u 6. stoljeću prije Krista, nije preživjela vrsta pleziosaura, golemog vodenog gmaza. Nije ni gigantska riba, jesetra, ni grenlandski morski pas.

- Pronašli smo značajnu količinu DNK jegulje kojom obiluju hladne duboke vode Loch Nessa - rekao je Gemmel.

- Stoga ne možemo odbaciti mogućnost da se radi o gigantskoj jegulji u Loch Nessu - naglasio je genetičar, ističući ipak da prikupljeni podaci ništa ne govore o veličini.

LEGENDARNO BIĆE Djevojčica snimila čudovište Nessie? 'Nešto je bilo tamo'

- Potrebna su dodatna istraživanja kako bi se potvrdila ili odbacila teza ali po našim podacima, hipoteza o golemoj jegulji je vjerojatna - zaključio je Gemmel koji dodaje da je ta teorija već spominjana 1933.

Iako misterij još uvijek nije u potpunosti i konačno riješen, novozelandski profesor zadovoljan je jer je uspostavljena izvrsna baza podataka o tome što se može naći u tom legendarnom jezeru, velikoj škotskoj turističkoj atrakciji.

 

Idi na 24sata

Komentari 10

  • Neohumanist 10.08.2021.

    Tako to bude kad portalčići ne zapošljavaju lektore, pa piše da grba "se je jebila"...

  • marijan000 09.08.2021.

    da su htjeli mogli su istraziti cijelo jezero. ali to im nije cilj, jer kad bi se saznalo da nema morskog cudovista propao bi im turizam. oni zive od tog toboze cudovista

  • zera 09.08.2021.

    Naša peruća ima karakondžulu.

Komentiraj...
Vidi sve komentare