Domaćice su sklonije depresiji, a majke koje rade pola radnog vremena sudjeluju u školskim aktivnostima djeteta jednako kao i kućanice, otkriva 10-godišnja studija
Zaposlene majke su zdravije i sretnije od onih koje ne rade
Iako domaćice imaju vremena družiti se s djecom, sklonije su depresiji i bolestima srca u usporedbi s majkama koje rade, pokazala je 10-godišnja studija Sveučilišta Sjeverna Karolina provedena na 1364 majki.
Žene koje rade pola radnog vremena boljeg su zdravstvenog stanja i ne pokazuju znakove depresije. Vizija roditeljstva ne razlikuje se kod majki koje rade pola radnog vremena od onih koje rade puno radno vrijeme jer i jedne i druge smatraju da ih posao ne sputava da budu dobre majke. Majke koje rade pola radnog vremena su jednako uključene u školske aktivnosti djeteta kao i domaćice, ali više od onih koje rade puno radno vrijeme.
- Ako se posao majke kosi sa zadacima roditeljstva, više profitiraju majke koje rade pola radnog vremena ili uopće ne rade. No u većini slučajeva dobrobit majke koja radi se ne razlikuje od one koja ne radi - ističe za Daily Mail autorica studije Cheryl Buehler.
S obzirom na takav način rad, pola radnog vremena učvršćuje obitelj, poslodavci bi majkama trebali dati mogućnost napredovanja i zaslužene povlastice, tvrdi koautor studije profesor Brian Marion.