Verstappen opet izdominirao: Starta prvi, debakl Hamiltona

Nizozemski vozač je osvojio kvalifikacije po peti u pet utrka ove sezone, zapravo ima niz od šest zaredom, uključujući prošlogodišnje finale Formule 1 u Abu Dhabiju

Trostruki svjetski prvak Max Verstappen osvojio je Red Bullov stoti "pole-position" u Formuli 1 nakon što je u subotu dominirao u kvalifikacijama za Veliku nagradu Kine u Šangaju.

Nizozemski vozač je osvojio kvalifikacije po peti u pet utrka ove sezone, zapravo ima niz od šest zaredom, uključujući prošlogodišnje finale u Abu Dhabiju. Ovo je 37. put da 26-godišnjak starta s čela poretka i prvi put u Kini, gdje još nije osvojio Grand Prix. Nizozemac je prije nekoliko sati osvojio sprint utrku u Šangaju

Uvjerljivo najbolji: Verstappen slavio u prvom sprintu u sezoni

Meksički timski kolega Sergio Perez kvalificirao se kao drugi najbrži u prvom redu za Red Bull dok su Fernando Alonso iz Aston Martina i Lando Norris iz McLarena u drugom redu.

Mercedesov sedmerostruki svjetski prvak Lewis Hamilton, drugi u jutarnjem sprintu, ispao je u prvoj fazi kvalifikacija i startat će 18.

Utrka za VN Kine je u nedjelju u 9 sati.