Onda su nam šanse bile i manje nego danas. Čilić je u izvrsnoj formi, Dodig je vrhunski igrač u parovima, a američki par više nije tako dominantan. Prednost očekujem i u nacionalnom naboju, kaže Čačić
Ne ležimo im: Amerikanci su u panici čim čuju za Hrvatsku...
Ugostili su nas zaista vrhunski, mene su čak zvali da privatno budem gost u jednoj vili, bili su vrlo ljubazni i srdačni, a mi smo im na to gostoprimstvo, eto, odgovorili pobjedom, nasmijao se Radimir Čačić prisjetivši se pobjede u Carsonu 2005. godine.
Deset je godina bio predsjednik HTS-a, jedini je bio u hrvatskom tenisu svaki put kad je Hrvatska pobijedila SAD - dvaput kod kuće (2003., 2009.) i te 2005. u Carsonu, gdje je napravila prvi korak prema osvajanju Davis Cupa.
Ivan Ljubičić danas je dio trenerskog tima Rogera Federera, Mario Ančić doktorirao je na prestižnom njujorškom sveučilištu Columbia i gradi karijeru u Americi. Umjesto Nikole Pilića danas je tu Željko Krajan, ali stožer je isti. Kao i u Carsonu, ovog su tjedna u Beavertonu doktor Srđan Matijašević, fizioterapeut Robert Prusac i španer Dado Hofšteter. Umjesto Ljube i Marija igraju Marin Čilić, koji je te 2005. osvojio juniorski Roland Garros, te Borna Ćorić, koji je tad imao osam godina, a nakon hrvatskog trijumfa u Davis Cup ozbiljnije se posvetio tenisu.
- Onda su nam šanse bile i manje nego danas. Čilić je u izvrsnoj formi, Dodig je vrhunski igrač u parovima, a američki par više nije tako dominantan. Prednost očekujem i u nacionalnom naboju, on je često presudan - smatra Čačić, koji je i dalje počasni predsjednik teniskog saveza.
I statistika je na hrvatskoj strani. Marin Čilić najveći uspjeh karijere postigao je baš na američkom tlu osvojivši US Open 2014., a dobio je 32 od posljednja 33 meča protiv američkih tenisača.