Komentari 4

Livaković obranio dva penala, ali Fener nije prošao dalje u KL

U polufinalu ovosezonske nogometne Konferencijske lige će igrati Fiorentina protiv belgijskog Club Bruggea te Aston Villa protiv grčkog Olympiakosa. U polufinalu tako neće nastupiti hrvatski reprezentativni vratari, Dominik Livaković s Fenerbahceom te Dominik Kotatski s PAOK-om. Fenerbahce i Olympiakos su nakon 210 minuta odigrali 3-3 pa je uzvrat u Istanbulu odlučen izvođenjem jedanaesteraca.

Opet je Livaković bio raspoložen te je obranio dva udarca s bijele točke, ali je na drugoj strani još nadahnutiji bio vratar Olympiakosa Tzolakis koji je zaustavio tri udarca suparničkih igrača čime je grčki sastav prošao dalje s ukupnih 6-5. Jedini pogodak tijekom 120 minuta igre postigao je Kahveci u 11. minuti kada je lijevog nogom precizno naciljao suparničku mrežu. Time je domaćin anulirao prednost Olympiakosa od 3-2 iz prve utakmice te su mreže potom mirovale sve do izvođenja jedanaesteraca.

VIDEO Pogledajte sjajne obrane Livakovića! Trener Fenera: 'Ovo vam je Dominik na sto posto'

Hrvatski golman Dominik Livaković dobro je čuvao domaća vrata i tijekom susreta s nekoliko vrlo dobrih reakcija, a u prvom produžetku Livakovića i njegovu momčad spasila je i vratnica.

Club Brugge je uz dvije pobjede protiv PAOK-a izborio polufinale protiv Fiorentine. Nakon 1-0 na domaćem terenu belgijska momčad je slavila u Solunu s 2-0, protiv kluba koji je u osmini finala bio bolji od zagrebačkog Dinama.

Turski mediji napali Livakovića: Kako je moguće da brani za Hrvatsku? Svaki gol je sumnjiv

Junak Club Bruggea u uzvratu bio je španjolski igrač Ferran Jutgla koji je postigao pogotke u 33. i 45. minuti za 2-0 gostiju. Kroz cijelu utakmicu vrata PAOK-a čuvao je hrvatski reprezentativac Dominik Kotarski.