Ubrzano raste broj muškaraca koji se ne miču iz roditeljskog doma, u posljednjih 15 godina taj udio narastao s 59 na 80 posto. Broj žena se povećao s 41 na 50 posto
U generaciji "ni-ni" koja ostaje s roditeljima sve više muških
Broj mladih u dobi od 18. do 34. godine koji još uvijek žive s roditeljima povećao se gotovo 50 posto od 1983. godine. Danas ih u roditeljskom domu živi oko 60 posto, piše britanski Telegraph. Generaciju koju karakterizira takav život i uz to bez posla Britanci zovu "velike bebe", Talijani "bamboccioni", a Španjolci "generacija ni-ni". Najveći postatak (18,8 posto) odnosi se na mlade koji su tek završili srednju školu i trebali bi krenuti u samostalni život, što je 1,4 posto više nego u istom razdoblju prošle godine.
Zabrinjava podatak da je zbog ekonomske krize sve veći broj mladih u kasnim dvadesetima i ranim tridesetima koji žive kod roditelja. Britanci su za njih izmislili nadimak Kippers, što u prijevodu s engleskog znači "djeca u roditeljskim džepovima koja nagrizaju mirovinske štednje".
Posebno raste broj muškaraca koji se ne miču iz roditeljskog doma, pa je tako u posljednjih 15 godina taj udio narastao sa 59 na 80 posto. Broj žena je povećao sa 41 na 50 posto. Prosječna dob za kupovinu prvog stana je 38 godina.