Radnička klasa je izglasala izlazak iz EU jer su ekonomski bili zanemareni, no oni će najviše patiti zbog nestašice posla i investicija, smatraju neki
Ovako otprilike o izlasku iz EU razmišlja prosječni Britanac
Nakon referenduma na kojemu je Velika Britanija odlučila da će ipak napustiti Europsku uniju, pljušte analize sa svih strana. Britanci su poprilično podijeljeni oko ovog pitanja, no prevladali su zagovaratelji Brexita. Protivnici smatraju da će takvom odlukom o napuštanju EU biti zakinuti za mnoga prava koja im je članstvo donijelo te za ishod krive radničku klasu.
Ovo je jedna od reakcija:
- Ovo su prve tri tragedije. Prvo, radnička klasa je izglasala izlazak iz EU jer su ekonomski bili zanemareni, no oni će najviše patiti gledajući kratkoročno zbog nestašice posla i investicija. Ovim su jednostavno zamijenili jednu daleku i nedostižnu elitu drugom. Drugo, mlađe generacije ovom odlukom izgubile su pravo da žive i rade u ostalih 27 država. Nikada nećemo saznati koliko smo zaista izgubili prilika, mogućih prijateljstava, brakova i iskustava. Sloboda kretanja uzeta nam je od strane naših roditelja, ujaka i baka i djedova koji su zadali posljednji udarac generaciji koja se već utapa u dugovima svojih predaka. Treće i najvažnije, sada živimo u post-činjeničnoj demokraciji. Kada se činjenice suoče s mitovima postaju beskorisne kao meci koji se odbijaju od tijela izvanzemaljaca u romanima H.G. Wellsa. Kada je Michael Gove rekao da je 'Britancima dosta stručnjaka' bio je u pravu. No može li mi itko reći kada je posljedni put prevladavajuća kultura anti-intelektualizma dovela do bilo čega drugoga osim do zadrtosti? - napisao je jedan od komentatora.