Udari vjetra su i preko 100 kilometara na sat pa je za sav promet zatvoren most Dr. Franje Tuđmana. Vjetar je zatvorio i dio autoceste A1 od Posedarja do Maslenice
Olujni je vjetar rušio stabla i potapao barke u Dubrovniku
Na autocesti A1 između čvorova Posedarje i Maslenica zbog olujnog je vjetra zabranjen promet za sve skupine vozila, a od Maslenice do čvora Sveti Rok prometuju samo osobna vozila. Vjetar otežava vožnju i na Jadranskoj magistrali od Karlobaga do Svete Marije Magdalene gdje je zabranjeno za autobuse na kat, vozila s kamp prikolicama i motocikle. Na mostu Dr. Franje Tuđmana u Dubrovniku zabrana je prometa za sve kategorije vozila.
- Puše jutros od 6.30. Strašni udari bure iščupali su stabla iz korijena na nekoliko mjesta u gradu. Vjetar nosi kontejnere za smeće na prometnice. Nekoliko je auta oštećeno, ali dosad nitko nije ozlijeđen - rekao nam je čitatelj koji je snimio fotografije nevremena u Dubrovniku. Valovi su veliki. Nekoliko je barki u luci prevrnuto, zasad se drže na površini mora. Na mahove je bura dosezala brzinu od 130 kilometara na sat - dodao je čitatelj.
Temperatura zraka je oko četiri sata ujutro bila oko 14 stupnjeva, no nakon što je zapuhala bura, zrak se rashladio na samo 6 stupnjeva.
U Konavlima je, javlja Slobodna Dalmacija, oko 7 sati ujutro počeo padati snijeg, a otoci Mljet i Lastovo 'odsječeni' su od svijeta. Putnici brodu "Postira" kažu da je plovidba od Elafitskih otoka prema Dubrovniku bila prava pustolovina.
Zatvorena je i Zračna luka Dubrovnik.
U prekidu i druge linije
U prekidu je trajektna linija Sumartin- Makarska i katamaran Ubli- Hvar- Vela Luka- Split.
Na graničnim prijelazima Bregana i Pasjak pojačan je izlazak osobnih vozila.
HAK vozačima savjetuje da na put ne kreću bez zimske opreme.
Valovi i do šest metara
U petak će u unutrašnjosti zemlje, posebice u sjevernim kopnenim krajevima te gorju, puhat jak, na udare i olujan sjeverni i sjeverozapadni vjetar brzine do 17 metara po sekundi, upozorava Državni hidrometeorološki zavod. U istočnoj Slavoniji i Baranji očekuje se više oblaka uz malo kiše koja će pasti ujutro, a u Dalmaciji će kišu pratiti i grmljavina.
Na Jadranu će puhati jaka i vrlo jaka, na udare često i olujna bura i tramontana do 60 čvorova. Očekuju se i valovi visine do šest metara. Jutarnja temperatura uglavnom će biti od -2 do 4, na sjevernom Jadranu između 2 i 6, a u Dalmaciji od 7 do 11 stupnjeva Celzijevih. Najviša dnevna temperatura iznosit će od 4 do 9, a na Jadranu od 7 do 12 stupnjeva Celzijevih.
Jutro će u subotu biti djelomice sunčano, no već navečer se očekuje novo naoblačenje. U kontinentalnim dijelovima Hrvatske moguća je kiša ili snijeg.