Komentari 36

Prestigao Jordana: Kobe treći najbolji strijelac svih vremena

1

Uživao sam gledajući njegov napredak u košarci tijekom godina i veselim se što ću svjedočiti njegovim novim dostignućima, napisao je Jordan u priopćenju za javnost

Kobe Bryant je na utakmici Minnesote Timberwolvesa i Los Angeles Lakersa pretekao velikog Michaela Jordana na trećem mjestu najboljih strijelaca NBA lige svih vremena.

Nešto više od pet minuta prije kraja prvog poluvremena 36-godišnji Bryant bio je na koš iza Jordana, a onda zaradio dva slobodna bacanja. Pogodio je prvo i izjednačio se s velikim 'airom', a onda i drugo pretekavši ga. Domaćin je u tom trenutku prekinuo susret ne bi li svi čestitali Bryantu na velikom dostignuću, a vlasnik Timberwolvesa Glen Taylor poklonio mu je loptu s kojom je pretekao Jordana.

Michaelu trebalo 196 utakmica manje

- Čestitam Kobeju na ovom dostignuću. Očito je veliki igrač koji ima snažnu radnu etiku i jednako veliku strast za košarkom. Uživao sam gledajući njegov napredak u košarci tijekom godina i veselim se što ću svjedočiti njegovim novim dostignućima - napisao je u priopćenju za javnost Michael Jordan kojemu je za 32.292 koša trebalo 196 utakmica manje od Bryanta.

O Bryantovu dostignuću oglasio još jedan od najvećih, Magic Johnson

'Nikad više Jordan i nikad više Bryant'

- Čestitke Kobeju. Pretekao je svog idola na trećem mjestu najboljih strijelaca u povijesti. Navijači Lakersa, bili smo blagosolovljeni da jednog od pet ili šest najboljih igrača svih vremena gledamo u dresu LA Lakersa. Kao što više nikada nećemo vidjeti igrača kao Michela Jordana, tako nećemo vidjeti niti jednog igrača kao što je Kobe Bryant - napisao je Magic Johnson

Spomenimo i kako su na prvom i drugom mjestu liste Kareem Abdul-Jabbar s 38.387 te Karl Malone s 36.928 koševa.