Komentari 10

Pilepićeva trica sekundu i pol prije kraja za slavlje Cedevite

Pilepićeva trica  sekundu i pol prije kraja za slavlje Cedevite
3

Cedevita je pobijedila španjolsku Zaragozu 83-80 u Draženovu domu u Eurokupu. Pilepić je zabio 23 koša uz pet trica, uključujući i onu 1,5 sekundi prije kraja...

Nakon ispadanja iz Eurolige, košarkaši Cedevite europski put nastavili su u Eurokupu. Momčad Jasmina Repeše u Zagrebu je pobijedila španjolsku Zaragozu 83-80. Junak je bio Fran Pilepić koji je zabio tricu sekundu i pol prije kraja utakmice.

- Zaista jako bitna pobjeda, pogotovo za samopouzdanje, iako će svaka biti bitna u skupini u kojoj se igra samo šest kola. U prvom poluvremenu nismo bili na visini zadatka, a gubili smo samo poenom razlike. U drugom smo riješili problem Jelovca, a mene je krenuo šut - rekao je Cedevitin junak Fran Pilepić i dodao:

- Već sam bio pogodio tri ili četiri trice zaredom pa sam imao samopouzdanja. Bio je predivan osjećaj kad je ušla - kazao je Pilepić.

Igor Kralj/PIXSELL

Zaragoza je bolje otvorila utakmicu u Draženovom domu pred oko 1000 navijača. Nakon prve četvrtine imali su pet koševa prednosti (16-21). Na poluvremenu je bilo 38-37 za Zaragozu. Cedevita je zaigrala bolju obranu, a Pilepić je bio nezaustavljiv za goste. Zabio je na kraju 24 koša od čega je bilo pet trica.

Marko Prpić/PIXSELL

Miro Bilan zabio je 12 koševa i imao je pet skokova. Nakon Zaragoze, Cedevitu u Eurokupu čekaju okršaji protiv Virtus Rome i Crvenog oktobra iz Volgograda. Prvo je na redu gostovanje u Volgogradu 14. siječnja