Komentari 17

Orlando Magic došao do prvog slavlja, Hezonja zabio tri koša

2

U četvrtom nastupu u novoj NBA-sezoni košarkaši Orlando Magica došli su do prve pobjede na gostovanju kod New Orleans Pelicansa. Hezonja je bio vrlo skroman...

Orlando Magic je sinoć upisao prvu pobjedu ove sezone, svladavši New Orleans Pelicanse sa 103-94, a Mario Hezonja je u 14:31 minuta na terenu zabio tri koša.

Evan Fournier je za Orlando zabio  30 koševa, što mu je najbolji učinak u karijeri.  Nikola Vucevic je dodao 22 koša uz 13 skokova,  a Victor Oladipo 12. Hezonja je uz tri koša upisao i dva skoka te dvije asistencije.

Kod New Orleansa Eric Gordon je ubacio 21 koš, a Anthony Davis, Jrue Holiday i Ryan Anderson svaki po 14. New Orleans je smanjio razliku od 18 koševa iz prvog poluvremena na 95-90 2:46 minute do kraja, no zahvaljujući slabom šutu od samo 36,6 posto nije uspio napraviti više od toga.

Orlando je i nadskakao New Orleans sa 55-46, a Tobias Harris je upisao čak 13 skokova za Magic. New Orleans je također pomašio sedam od 25 slobodnih bacanja dok je Orlando bio savršen s linije slobodnih bacanja s 12 pogođenih iz 12 pokušaja.

Jeremy Lamb je sinoć zabio 20 koševa u pobjedi Charlotte Hornetsa od 130-105 nad Chicago Bullsima. Nicolas Batum je dodao 18 pogodaka u prvoj pobjedi Hornetsa ove sezone, a Jeremy Lin 15. Hornetsi su sinoć bili dobro raspoloženi, pogodili su 14 trica iz 22 pokušaja i 22 slobodna iz 23 pokušaja. Hornetsi (1-3) su imali prednost od čak 27 koševa u drugoj četvrtini, a Bullsi ih nisu ni jednom ugrozili do kraja utakmice. Jimmy Butler je predvodio Bullse (3-2) sa 26 pogodaka, dok je Doug McDermott zabio 17.

Indiana Pacersi su sa 94-82 slavili protiv Detroit Pistonsa. Rodney Stuckey je bio najučinkovitiji Pacer sa 23 pogodaka. Kod Pistonsa najbolji je bio Andre Drummond sa 25 koša i 29 skokova, najviše u karijeri.
Drummondu je ovo druga utakmica s učinkom 25/25 čime se izjednačio s utakmicom iz 2014. To mu je također šesta utakmica s najmanje deset pogodaka, 10 ofenzivnih skokova i deset skokova u obrani.

Atlanta Hawksi su sa 98-92 pobijedili Miami Heat, a predvodio ih je Jeff Teague sa 26 pogodaka i devet asistencija. Al Horford je ubacio 17 koševa, Paul Millsap 12 uz 10 skokova, a Kent Bazemore 10 koševa za Atlantu kojoj je ovo četvrta pobjeda od početka sezone. Kod Miamija Hassan Whiteside je utakmicu završio sa 23 pogotka i 14 skokova.

Dwyane Wade je dodao 21 koš u porazu Miamjija iako je ovo bila noć za pamćenje za njega. Stigao je do tisućitog zakucavanja u karijeri i to u nakon promašenog polaganja Nikole Dragića u drugoj četvrtini i ugrabio je 25.000. ofenzivni skok u povijesti Heata. Također je stigao i do 720. bloka u karijeri, prestigavši tako Clydea Drexlera na petom mjestu svih vremena u povijesti NBA. Ispred njega su sada s više blokada Michael Jordan (893), Tracy McGrady (807), Vince Carter (758) i Ron Harper (729).

Toronto Raptorsi su sinoć pokvarili Dallas Mavericksima početak sezone na domaćem terenu svladavši ih sa 102-91. Kyle Lowry je zabio 27 koševa za Raptorse. DeMar DeRozan je ubacio 20 koševa, a Luis Scola 19 uz 12 skokova za Raptorse kojima je ovo prvi put nakon 20 godina da su sezonu otvorili s tri uzastopne pobjede. Deron Williams je zabio 13 koševa u debiju za Maverickse, a trica koju je pogodio u drugoj četvrtini mu je 1,000. u karijeri.

Memphis Grizzlies su sinoć izgledali kao potpuno drugačija momčad od one koju su večer ranije "zgazili" Golden State Warriors. Zach Randolph je zabio 20 koševa uz 11 skokva i Grizzliesi su sa 103-89 slavili protiv Sacramento Kingsa. JaMychal Green je upisao double-double sa 12 pogodaka i 12 skokova. Kod Kingsa najviše je zabio Rudy Gay - 19, dok je  Collison dodao 18.

LA Lakersi su sinoć upisali još jedan poraz. Denver Nuggetsi su ih pobijedili sa 120-109. Kenneth Faried je za pobjedu zabio 28 koševa uz 15 skokova, a Danilo Gallinari 21. Najučinkovitiji Lakers bio je Julius Randle sa 16 pogodaka, dok je Kobe Bryant zabio 11.