Kraj 'hrvatskog niza': Zadru poraz od minus 15 kod Igokee

1

Nakon slavlja Cedevite protiv Krke i Cibone protiv Olimpije, Zadar nije uspio slaviti u Laktašima te je tako doživio svoj osmi poraz u ovogodišnjem ABA natjecanju...

Košarkaši Zadra nažalost su upropastili hrvatski niz porazom kod Igokee 56-71 (13-19, 19-18, 9-15, 15-19). Nakon slavlja Cedevite protiv Krke i Cibone protiv Olimpije, Zadar nije uspio slaviti u Laktašima te je tako prekinut niz od četiri kola zaredom u kojem su pobjede ostvarila sva tri hrvatska predstavnika.

Zadar je u 14. kolu tako stigao do svog osmog poraza u sezoni, a takav scenarij mogao se naslutiti već od samog početka utakmice. Domaćini su prvu četvrtinu dobili sa šest koševa prednosti, a Zadar više nije našao put za povratak.

Ive Ivanov ubacio je 14 koševa i bio jedini s dvoznamenkastim učinkom, dok su kod domaćina najefikasniji bili Nikola Dragović s 14 te Johnathon Jones s 11 postignutih koševa.

Na ljestvici vodi Crvena zvezda s maksimalnih 13 pobjeda i jednom utakmicom manje, a druga je Budućnost s 11-2 i također utakmicom manje. Na trećem mjestu je Cedevita s deset pobjeda i četiri poraza, Cibona je peta sa 8-6, a Zadar trenutno drži osmu poziciju sa šest pobjeda i osam poraza.